Bez odpadu, Blog

Beseda o odpadu aneb co s ním?

Ve čtvrtek 29.11. se v Kolínském podnikatelském inkubátoru (CEROP) uskutečnila veřejná debata se zástupci města, kterou jsem spunktovala :-). Rovnou na začátek potřebuji zmínit, že děkuji panu místostarostovi Michaelu Kašparovi, který mi hned na návrh debaty kývl. Spolu s kolegyní paní Šárkou Hrubou mi pomohli s organizací a s kolegou Janem Kokešem z odboru regionálního rozvoje se i debaty přímo zúčastnili. Asi nejsem jediná (vzhledem k výsledku voleb v Kolíně :D), kdo je spokojený s tím, jak nám „radnice“ funguje.

Jsem ráda, že se nás sešlo dokonce přes dvacet. Pro někoho málo, jenže odpad a zodpovědnost nejsou dneska zrovna témata, která frčí. Já jsem ráda, že se téma nakouslo a že i přes jeho nevalnou atraktivnost někoho zajímá. Někdo se v průběhu ptal, někdo házel návrhy, někdo jen tak poslouchal. Vím, že prostě podle toho, jak jsme kdo naladěný. Každopádně malý drápek se určitě zasekl do každého z nás.

Dozvěděli jsme se spousty konkrétních čísel a informací, jak si město Kolín stojí, co všechno dělá v souvislosti s odpadem a dotkli jsme se ekologie i třeba v rámci využití dešťové vody.

Společně jsme se shodli, že třídění odpadu a jeho využití jako zdroje je sice skvělá věc, ovšem záleží primárně na tom, jak se postavíme k tomu, aby odpad vůbec nevznikal. Ve všech tématech jsme opakovali, že informovanost a neustálý přísun inspirace bude klíčem úspěchu k šíření povědomí i uvědomění.

Nejen zástupci města si odnášeli několik návrhů k realizaci. Už spřádám v hlavě další plány, co bych mohla v Kolíně zorganizovat a kam se opět posunout :-). Moc se na to těším!! Díky všem za podporu!

Na obrázku může být: 3 lidé, včetně Michaela Kašpara, sedící lidé a uvnitř     

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sedící lidé a uvnitř

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *